Uyku Apnesi Tedavisinde Cpap Cihazı Maske ve Hortumu ✔️

Uyku Apnesi Tedavisinde Cpap Cihazı Maske ve Hortumu

Uyku Apnesi Cihazı Nedir?

Uyku apnesi tedavisinde en sık bilinen ve uygulanan yöntem pozitif hava yolu basıncıdır. Pozitif hava yolu basıncı tedavisinde ilk tercih CPAP yani sürekli hava yolu basıncı tedavisi olmaktadır. Bu cihaz ile üst solunum yoluna sürekli hava basıncı uygulanır. Basınç ihtiyacı olan hastaların tedavisinde daha çok tercih edilmektedir. Cihaz da basınç ihtiyacına göre azalma veya artma ayarlaması yapılmaktadır. Kişi de obezlik veya akciğer ile ilgili bir rahatsızlık var ise BPAP cihazı kullanılır. Bu cihazlar ile uyku kalitesi artarken kesintisiz uyumanızı sağlar.

Uyku Apnesi Cihazı

Uyku apnesi, gece uyku halindeyken solunumun aralıklarla durmasıdır. Gece boyunca sıklıkla tekrarlayan solunum durması ciddi bir rahatsızlıktır. Tabi yaşanan her nefes problemi, uyku apnesi olmayabilir.. Uyku apnesinde solunumun kesilmesi en az 10 saniye kadar sürmektedir. Uyku apnesi esnasında üst solunum yollarının açık kalmasını sağlayan kaslar da gevşeme olur. Böylelikle dil kökü ve yumuşak damak solunumu tıkayarak solunumun kesilmesine yol açar. Gerekli önlemler alınmadığı zaman kişinin genel hayatı üzerinde de sorunlara yol açmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında uyku apnesi cihazı kullanmak tedavi edici bir yöntem olmaktadır.

Devilbiss SleepCube Standard CPAP Cihazı

Yeni DeVilbiss SleepCube CPAP Sistemi, birçok hastanın ihtiyacını karşılamak için araştırmalar sonucunda hastalar ve tedarikçilerin birlikte çalışmasıyla dizayn edilmiştir. DeVilbiss SleepCube rahatlık, eğitim ve SmartCode ile hasta takibi kombinasyonuyla kullanıcının doğru bir tedavi almasını garantiler. Hepsi yüksek kaliteli bir platformda, size muhteşem bir ürün olduğunu hissettirir. Güvenilir elektronik ve su geçirmez yapısından, dayanıklı Lexan nemlendirici haznesi ve paslanmaz çelik ısı transfer kaplamasına kadar SleepCube hastanın uzun ömürlü güvenilirliğini ve memnuniyetini sağlamak için üretilmiştir. Solunum tedavisinde dünyaca takdir görmüş DeVilbiss Healthcare’in bu ürünü, Medikalblog Store satış ve satış sonrası üstün hizmetleri ile birlikte, eşsiz bir ikili oluşturmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Devilbiss Blue Cpap Cihazı Satış Noktası ✔️

• Temiz, sofistike dizayn
• Fısıltı kadar sessiz çalışma – 26 dBA
• Ev ortamına ve taşınabilir çantaya uygunluk sağlayabilecek kadar küçük
• Ek aksesuarları taşımak için kolayca genişletilebilen korumalı taşıma çantası,
• Fazladan bir hortum ya da güç kablosuna gerek duymadan kolayca ünitenin alt kısmına bağlanabilen bütünleşik ısıyla nemlendirme sistemi.
• Fazladan doldurulmaya karşı güvenlik sistemine sahip kolayca çıkartılıp tekrar doldurulabilen nemlendirme rezervuarı,
• Nemlendirme için kullanılan suyun CPAP cihazına hasar vermesini engelleyen seyahat eden insanlar için çok uygun olan güvenlik ünitesi
• 1.8 m.’den 3 m.’ye kadar çeşitli hortumlara uygunluk sağlar.
• Gece boyunca masadan kaymasını ya da hareket etmesini önleyen geniş sabitleyici petler.
• 240 cm uzunluğundaki güç kablosu yerleştirilme konusunda esneklik sağlamaktadır. Kabloya bağlı hantal hiçbir eklenti bulunmamaktadır.
• Kolay kurulum – hastanın kullanımını kolaylaştırmak İçin neredeyse tüm fonksiyonları kontrol eden üç büyük düğme.
• Hasta takibini kolaylaştıran büyük, arkadan aydınlatmalı LCD
• Otomatik Aç/Kapa fonksiyonu – Maskeden nefes almaya başlandığında cihazın otomatik olarak çalışmasını sağlar ve maske çıkartıldığında akımı otomatik olarak kapatır.
• Geciktirici basınç rampası – kullanıcının daha düşük bir basınçta rahatça uykuya dalmasına yardımcı olmaktadır (5 dakikalık artışlarla 0-45 dakikalık bir süre için ve 0.5 basınç artışıyla)

Devilbiss uyku apnesi (cpap cihazı) hakkında bilinmesi gerekenler.

• Pazardaki en sessiz CPAP ünitesi – sadece 26 dBA!
• Entegre Isıya dayalı nemlendirme, Nemlendirmeyi en yüksek dereceye çıkarmak ve sızıntıları en aza indirgemek için özel nemlendirme başlığı
• 2750 m’ye kadar Otomatik Yükseklik Ayarı,
• Olağanüstü küçük boyut.
En çok satan CPAP cihazlarının arasında en küçük entegre ünite.
• Uykuya dalmayı kolaylaştıran rampa fonksiyonu,
• Alanındaki en kapsamlı garanti ürün sınıfındadır.

Dikkatinizi Çekebilir ;  CPAP Cihazı Yeni Nesil 05302865343 ✔️

Teknik dökümanları

Ölçüler (mm): 162.5 x 165.1 x 213.4
Ağırlık: 2.02 kg (nemlendiricili)
AC/DC gereksinimi: Var
Basınç Aralığı: 3-20 cmH2O
Oto. Yükseklik: Var
PSG için ABOB Analog Çıkış: Var
Oto.Kaçak Düzeltmesi: Var
Oto. Aç/Kapa: Var
Tedavi Sayacı: Var
SmartLink Uyumluluk: Var
SmartCode Özelliği: Var

Nazal CPAP Maskesi Devilbiss D100

D100 Nazal CPAP Maskesi, etkili uyku ve CPAP tedavisi için konfor, dayanıklılık ve basitlik sağlarken, Yüze tan oturur ayarlanabilir alın desteği ve ergonomik başlık klipsi içerir. D100 Nasal cpap Maskesi, yüksek konfor seviyesinden emin olmak için, solunum yolu hastalarının alın bölgesi dayanaklarını kullanım esnasında maskeyi yüz profillerine tam uyacak şekilde ayrı ayrı ayarlayabilmeleri için ayarlanabilir bir yüz ve alın desteği sunar.

Cpap Cihazı Devilbiss D100 Nasal Maske

Ürün fiyatı ve ürünlerimiz hakkında daha geniş bilgi için lütfen firmamız çalışanlarımız ile irtibat kurunuz.

İletişim : 02164052525 – 02164052545 – 05302865343 – 05323779307

Cpap Cihazı Bağlantı Hortumu

Cpap Cihazı Bağlantı Hortumu

Cpap-Bipap cihazı solunum hortumu
15 mm ve 19 mm 2 farklı tip
Her marka cihaza uyumlu.
Dayanıklı
Kokusuz

Cpap Maskesi Kullanımı Video

Uyku Apnesinin Nedenleri Nelerdir?

Uyku apnesi ilerleyen yaşlar da değil tüm yaş gruplarında görülebilir. Bademciklerin büyümesi, geniz eti veya kilolu olmak gibi etkenler uyku apnesine yol açabilmektedir. Uyku apnesi görülen kişiler de horlama yüksek sesli ve aralıksız olmaktadır. Uyku apnesi olan kişiler de yorgun uyanma, dinlenememe ve dikkat bozukluğu gibi sorunlar olmaktadır. İlerleyen safhalarında depresyon, gün içerisinde sürekli uyku hali, kalp krizi riski ve ani ölüm riskleri barındırmaktadır. Bunun için uyku apnesi şüphesi olduğunda doktora başvurmak en sağlıklı tercih olmaktadır.

Uyku Apnesi Cihazı Ne Kadar Süre ile Kullanılmalıdır?

Uyku apnesi cihazı rahatsızlık başlangıcından itibaren ömür boyu kullanılmalıdır. Bazı hastalar 6 ay kullanımdan sonra iyileştiklerini düşünerek kullanmayı bırakmaktadır. Fakat bu yanlıştır. Cihazı kullanmakla uyku apnesi tamamen ortadan kalkmaz. Sadece bu hastalık ile ortaya çıkan rahatsızlıklar düzelmeye başlar. Gece veya gündüz ne zaman uyuyor iseniz bu cihazı kullanmalısınız.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Philips Respironics DreamStation CPAP Cihazı ✔️

Uyku Cihazları, Nemlendiriciler, Maskeler, Oksijen Konsantratörleri, Ventilatörler, Nemlendirici Su Hazneleri, Hasta Solunum Devreleri, Ev Tipi Ventilatör Devresi, Uyku Cihazı Solunum Hortumu, devilbiss cpap maske, CPAP Maskesi fiyatlari, CPAP maskesi SGK, Uyku apnesi oksijen maskesi, Uyku apnesi maskesi, CPAP maske yedek parça, DeVilbiss CPAP, CPAP Cihazı Fiyatları İstanbul, Resmed Maske Silikonu,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir