Pulse Oksimetre Covid 19 ✔️

Pulse Oksimetre ve Covid 19

Parmaktan her dakika ölçüm yapabildiğimiz kalem pil ile çalışan oksijen, nabız, Pi (perfüzyon indeksi) değerlerini gösteren pulse oksimetre tıbbi cihazı eczane/medikal gibi sağlık ürünleri satan kuruluşlardan temin edebilirsiniz.

Solunum Sıkıntısı çeken hastaların nefes alıp vermeleri hızlanmasına karşın oksijen düzeylerinin düşüklüğü ve akciğer röntgenleri göz önüne alındığında sıkıntıları, yaşamaları gerekenden çok daha azdı.

Bunun neden böyle olduğunu yeni yeni anlamaya başlıyoruz. Hastalarda Koronavirüs akciğerlerde sürfaktan dediğimiz yüzey maddesini üreten hücrelere saldırıyor olmasıdır.

Parmak Tipi Oksijen, PI, Nabız Ölçer Cihaz

Covid-19 pandemi sürecinde oksijen saturasyonu (spo2) takibi gerekli. Ölçümleri hatasız yapan medikal bir cihaz. Covid-19 sürecinde içinizi rahatlatıyor. Hastane ve evde kullanıma uygun bir ürün, parmağınızdan kandaki oksijen seviyenizi, pi (perfüzyon indeksi) ve kalp atış hızınızı ölçüyor. Uygun fiyatına karşın gerekli tüm özelliklere sahip. Dört faklı yönden lcd ekranda gösterim yapar, alarmını ayarlayabilirsiniz, oksijen veya nabız belirlediğiniz sınırı geçerse alarm çalabiliyor. Parmaktan çıktıktan sonra kendiliğinden otomatik kapanıyor.

pulse oksimetre fiyat covid 19
pulse oksimetre fiyat covid 19

Covid-19 zatürresini erken teşhis etmek için yaygın pulse oksimetre taraması yapılması, insanların evlerinde bu cihazı daha yaygın kullanması sisteme bir erken uyarı işlevi görebilir.

Evde bu cihazları kullananların verileri doğru okumak ve hastanelerin acil servislerini gereksiz yere meşgul etmemek açısından doktorlarıyla temasta olmaları faydalı olacaktır.

Koronavirüs pozitif çıkan bütün hastaların da puls oksimetre ile zatürre gelişme riski olan iki hafta boyunca gözlemlenmesi gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Oksijen Cihazı İstanbul

Öksürük, yorgunluk, ateş şikayeti olan herkesin test olmamış olsalar hatta testleri negatif çıkmış olsa bile pulse oksimetre ile gözlemlenmesi iyi olacaktır çünkü testlerin doğruluk oranı yalnızca yüzde 70 ve virüsü taşıyan bir çok ülke bunun farkında değil.

Bu madde hücrelerin nefesten nefese açılıp kapanmasını sağlayan hayati bir işleve sahip. Covid zatürresi başladığında bu saldırı hava keseciklerinin çökmesine ve oksijen düzeylerinin düşmesine yol açıyor.

‘Tedaviye gelen solunum hastalarında zatürre oldukça ilerlemiş oluyor’
Sessiz hipoksinin bu gelişimi covid-19 hastalarının uzun vakit nefes darlığı hissetmemelerine karşın aniden yaşamlarını kaybettiği olayları bize açıklıyor. (bu arada covid-19 hastalarının büyük çoğunluğunun hastalığı daha hafifçe geçirdiğini ve bir veya iki hafta içinde özel bir tedavi görmeye gerek duymadan iyileştiklerini hatırlatalım.)

Bu salgının sağlık sistemimizi zorlamasının önemli bir nedeni acil servislere gelen akciğer hasarlı hastaların durumunun kaygı verici düzeyde ağır olması.

pulse oksimetre covid 19
Pulse Oksimetre Covid 19

Covid-19 ölümlerinin büyük çoğunluğu akciğerlere etkisi nedeniyle meydana geliyor ve bu kadar çok sayıda hastanın zatürreleri iyice ilerledikten sonra hastaneye gelmesi bir çoğunun solunum cihazına bağlanmasına ve aygıt sıkıntısına yol açıyor.

Ayrıca teneffüs aletina bağlananların çoğu da yaşamını yitiriyor.

Dolayısıyla teneffüs cihazı kullanımından kaçınmak hem hasta, hem sıhhat sistemi açısından efsunk kazanımlar.

Solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısı inanılmaz düzeyde. Cihaza bağlı hastalara, kımıldamamaları ve boruları yerinden oynatmamaları için çok sayıda farklı uyuşturucu ilaç veriliyor.

Damardan ve mideye bağlı borularla ilaç veriliyor, ciğerlerine boruyla oksijen pompalanıyor, idrar yollarına borular bağlanıyor.

Her bir hastanın bakımı için her gün bir grup insan çalışıyor, akciğer işlevini geliştirmek amacıyla onları günde iki kere yüz üstü ve sırt üstü yatacak şekilde çevirmeleri gerekiyor.

Dikkatinizi Çekebilir ;  2.El Oksijen Konsantratörü ✔️
En iyi Oksimetre Markası

Ürün siparişi için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Firmamızı sabit numaralardan arayarak ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sabit Tel : +902163498080

Android veya iOS yazılımlı akıllı telefonu olan müşterilerimiz, satış departmanında çalışan arkadaşlara sosyal medya

Whatsapp, +905302865343 – +905539554343
instagram, https://www.instagram.com/oksijenkonsantratoru/
Linkedin, https://www.linkedin.com/in/mehmet-s%C3%B6yler-922391113/
Twitter, https://twitter.com/hizlimedikal 
Skype, live:hizlimedikal 
Facebook, https://www.facebook.com/oksijenkonsantratoruventilatornebulizator
Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=fEotGdwoW0M

Bataryalı taşınabilir oksijen konsantratörü fiyatları ve benzeri alanlardan bize ulaşabilirsiniz.

7/24//365 Mobil Tel : +905302865343 – +905539554343

Medikal Blog Store Mağaza İletişim / Store Info

Yetkili: Mehmet SÖYLER

Adres: Fetih mah. Kars sok. No : 7/B, 34704 Ataşehir/İstanbul

Tel : +902163498080

Gsm : +905302865343

Mail : mosspahastayatagi@gmail.com

oksijen-konsantratoru
  • oksijen-konsantratoru
  • Solunum cihazlarını Türkiye yaşam şartlarında Medikalblog Store olarak en iyisini, en uygun fiyatta müşterilerimize temin etmekteyiz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonBizi Arayınız...