Ev Tipi Solunum Cihazı ✔️

Ev Tipi Solunum Cihazı Hikoneb Mini 5 LT Oksijen Konsantratörü

Hasta ve yaşlıların oksijen ihtiyacını gidermek için üretilmiş 5lt elektrikli ev oksijen cihazı, evdeki şehir cereyanı ile çalışan ortamdaki havayı ayrıştırarak % 90 – 94 oranında oksijen üreten makine nasal yoldan hasta/yaşlıya oksijen gereksiniminde oksijen üretir.

Doktor Reçetesi ile Temin Edeceğiniz Tıbbi Oksijen Ev Tipi Solunum Cihazı ve SGK

Solunum sıkıntısı, oksijen yetersizliği, akciğer kanseri, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (Koah) hastalığı, akciğerlerde bulunan ve bronş keseciklerinin tıkanması sonucu meydana gelen solunum güçlüğü, öksürük ve nefes darlığı gibi şikayetlere yol açan kronik bir hastalığı olanların tedavisinde kullanılmaktadır. Doktor hastaya ya hastanede muayeneye devam eder, yada iyileşme gösteren hastayı evine taburcu eder, evde hasta bakımında Nebülizatör (İlaçlı Buhar Makinesi) Cihazı, 10 lt oksijen tüpü ve 5lt ev tipi elektrikle çalışan oksijen cihazı bulundurmasını söyler. Eğer hasta sgk lı ise reçete ve rapor ile sgk ya baş vurabilirsiniz, hastaya gereken cihazları stoklarında varsa sgk zimmetli verir, eğer bulunduğunuz bölgedeki sgk da tıbbi cihazlar elinde yoksa elinde olmadığına dair belge veriyor dışarıdan sgk kurum anlaşmalı (medikalblog store) medikal firmalardan tıbbi cihazları ve solunum cihazlarını temin edebilirsiniz.

Ev Tipi Solunum Cihazı Oksijen Cihazı

Yeni Oxybreath Mini Hikoneb Mini 5 LT Oksijen Konsantratörü Teknik

 • Üretim yeri: Türkiye
 • Garanti süresi: 2 yıl
 • Bakım: 2 Yıl Bakım Gerektirmez.
 • Elektrik tasarrufu sağlayan verimli çalışma sistemi, daha az ısı salınımı,
 • Küçük ve estetik tasarım
 • Elektriksel gereksinim: 220-240 V AC, 50 Hz, 330 W
 • Akış: 0-5 Lt/dk
 • Oksijen yoğunluğu: % 93 (± 3)
 • Oksijen monitörü: Opsiyonel
 • Yüksek basınçlı ve yüksek akışlı oksijen konsantratörü
 • Çocuk ve diğer düşük akış uygulamaları için düşük debi ölçer blokları
 • Konsantrasyon doğrulamak için opsiyonel oksijen monitörü
 • Pürüzsüz, sessiz ve verimli çalışma, düşük kullanım maliyeti.
 • Ağırlık: 15,75 kg ufak hacmi ile rahat nakli gerçekleşir.
 • Faturalı ve sgk kurum anlaşmalı oksijen konsantratörü
Dikkatinizi Çekebilir ;  Kiralık Hasta Oksijen Solunum Cihazı ✔️

Oksijen tedavisi cihazlarının karşılanma şartlarını, cihazların ne kadar süreyle hastaya verildiğini, Sosyal Güvenlik Kurumu (sgk) tarafından oksijen tıbbi cihazların ne kadarlık kısmının karşılandığı gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Oksijen ekipmanı için bir sağlık komitesi raporu nasıl hazırlanır? Sağlık komitesi raporuna hangi bilgiler dahil edilmelidir? Tıp Konseyi, kronik solunum yetmezliğini tedavi etmek için kullanılan oksijen tedarik sistemini rapor ve reçete düzenler ve göğüs hastalıkları, nöroloji, anestezi ve rehabilitasyon ve yoğun bakımdan sorumlu uzman bir hekimdir. Hasta bir çocuksa, bir çocuk hastalığı veya pediatrik nöroloji uzmanının meydana geldiği bir tıbbi komite tarafından organize edilir.

Ev Tipi Solunum Cihazı

Çocuk Hasta Ve Oksijen Konsantratörü Solunum Cihazı

Pediatrik göğüs hastalığı veya pediatrik nöroloji uzmanı olmayan sağlık kurum ve kuruluşlarında, tıbbi komite raporu, kronik solunum yetmezliğinin yanı sıra bir çocuk sağlığı ve hastalık uzmanı sağlık komitesinin tedavisi için bir oksijen sistemi sağlayacaktır, ancak sadece sağlık komitesi rapor ederse üst düzey resmi sağlık kurumu ve kuruluşu tarafından hazırlanmıştır. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzman doktorunun bulunduğu sağlık kurullarınca da düzenlenebilmektedir.

Tıbbi komite raporuna; hasta tarafından kullanılacak oksijen ekipmanının tanısı, tipi ve prensibi, oksijen akış hızı, günde kaç saat kullanıldığı ve aksesuarlar (maske, tüp taşıma hortumu, nemlendirici) dahil edilmelidir.

Evde uzun süreli veya taşınabilir bileşenlerle oksijen tedavisi ekipmanı alan hastalar, yılda bir kez tıbbi kuruma sevk belgeleri getirmeli ve ekipmanı kullanmaya devam edip etmeme konusunda tıbbi komiteye rapor vermelidir.

Sosyal Güvenlik Kurumunca finansmanı sağlanacak evde uzun süreli veya taşınabilir komponenti olan oksijen tedavisi cihazları şunlardır:

 • Oksijen tüpü (gaz hali),
 • Oksijen tüpü (sıvılaştırılmış),
 • Oksijen konsantratörü,
Ev Tipi Solunum Cihazı Hikoneb Mini 5 LT Oksijen Konsantratörü

Taşınabilir komponenti olan oksijen tedavi cihazları.

Oksijen konsantratörü verilen kişilere, raporda belirtilmek koşuluyla oksijen tüpü önerilmesi durumunda bedelleri Sosyal Güvenlik Kurumunca karşılanır.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Kiralık Oksijen Konsantratörü ✔️

Oksijen Cihazlarıyla Beraber Verilen Parçaların Karşılanma Süreci Nedir?
Cihazla birlikte kullanılması ve belli sürelerde değişmesi gereken maske, başlık, ara hava hortumu, oksijen ara bağlantı hortumu ve bakteri filtresi gibi aksesuarların, sağlık kurulu raporuna istinaden yılda en fazla bir kez reçete edilmesi durumunda bedelleri Sosyal Güvenlik Kurumunca karşılanır.

Oksijen Cihazların Ne Kadarlık Tutarı SGK Tarafından Karşılanır?
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oksijen cihazlarının maksimum karşılanma tutarı aşağıdaki şekildedir:

Oksijen konsantratörü SGK karşılıyor mu?

 • Oksijen Konsantratörü SGK’nın karşıladığı tutar: 2000 TL
 • Oksijen tüpü ve manometre SGK’nın karşıladığı tutar: 127 TL

Diğer Solunum Cihazları Sgk Kurum Geri ödeme Listesi Aşağıdadır.

İletişim : 02164052525 – 02164052545 – 05302865343 – 05323779307

Medikalblok SGK anlaşmalı yetkili tıbbi cihaz satış merkezleridir.

NEBÜLİZATÖR CİHAZI 108 TL 1 DEFA
OKSİJEN KONSANTRATÖRÜ 2000 TL
ASPİRATÖR CİHAZI 158,76 KRŞ 1 DEFA 10 YIL
CPAP CİHAZI 702 TL 10 YIL
AUTO CPAP CİHAZI 1.404 TL 10 YIL
BPAP S / BİPAP S CİHAZI 2.214 TL 10 YIL
BPAP ST / BİPAP ST CİHAZI 5.184 TL 10 YIL
ASV VENTİLASYON CİHAZI 8100 TL 10 YIL
AVAPS VENTİLASYON CİHAZI 5.184 TL 10 YIL
MEKANİK VENTİLATÖR CİHAZI 19.400 TL 5 YIL

Oksijen Solunum Cihazları ve SGK Kurum Ödemesi ile Alakalı En Çok Sorulan Sorulara Cevap Vermeye Çalışalım

1-) Oksijen üretim cihazını aldınız fakat artık kullanmıyorsunuz, İstanbul’da nereye teslim edebiliriz?

Sgk sağlık sosyal güvenlik merkezi ne teslim edilmesi gerekiyor.

2-) Çocuğum astım hastası 2017 yılında sgk dan cihaz aldım şimdi bir daha alabilir miyim? alamazsam ne zaman alabilirim bilgi verirseniz sevinirim.

Aynı işlevi yapan yeni bir cihaz alamazsınız alma hakkınız 10 yılda birdir. 2017 aldıysanız 2027 de aynı işlevi yapan bir cihaz değişim olabilir.
Farklı bir cihaz doktorunuz tarafından yazılırsa alabilirsiniz.
Hastanıza çok geçmiş olsun dileriz.

3- Sgk’dan oksijen cihazını alalı 1 gün içinde babam vefat etti henüz para yatmadı cihaz halen bizde ne yapmamız gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim?

Cihazınızı Almış olduğunuz medikal ve işlem yaptınız SGK’dan zimmet yapıldıysa size ödemesi gelecektir maksimum 4 ayda gelebilir corona virüs nedeniyle gecikmeler olacaktır geçmiş olsun.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Korona Virüsüne Karşı Kişisel Korunma Yolları✔️

4-) Sgk’dan almış oldugumuz oksijen makinesi arıza veriyor. Rapor tarihi 2019 temmuz ayına ait. Aynı rapor ile sgk ya başvurabilir miyiz? Rapor süresi var mı?

Şuan corona hastalığı nedeniyle işlem yaptınız SGK hizmet binasına yetkili kişilerce yardımcı oluyorlar değişim olabiliyor geçmiş olsun.

5-) Annem için sgk’dan aldığım oksijen konsantartörünün yeterli basınç vermediğini görüyorum, makineyi nasıl değiştirebilirim yeni oksijen cihazı almak istiyorum ne yapmalıyım?

10 yıl da bir değişim hakkınız var teknik hizmet veren SGK anlaşmalı medikal firmasından rapor alınız SGK’ya ibraz ediniz.

6-) Oksijen üreten cihazını aldık fakat artık kullanmak istemiyoruz. İstanbul’da nereye teslim edebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Doktorunuzdan rapor alıp İstanbul SGK teslim ediyorsunuz.

7-) Babamızı kaybettik. SGK’dan aldığımız hava cihazını iade edeceğiz, iade için süre var mı?

Maksimum 30 gün içinde iade ediniz başınız sağolsun.

😎 Taşınabilir, Portatif, Şarjlı, Pilli Oksijen Konsantratör Cihazını SGK Karşılıyormu?

Emekli olmaması şartı ile sigortalı çalışan ve öğrenci olan hastalarda %40 karşılıyor.

9-) Sekiz aylık kızıma buhar makinesi yazmış doktor. Raporda çocuk doktorunun ve baş hekimin imzası var. Elimdeki evraklar ile buhar makinesini indirimli alabilirmiyim. Ankaradaki medikal firmadan.

Evet alabilirsiniz 100 Tl SGK tarafından ödeme yapılır, aldığınız yere eczaneden ilaç gibi alabilirsiniz fark çıkabilir. çocuğunuza çok geçmiş olsun acil şifalar.

10-) Babamı yeni kaybettik. sgk’dan aldığımız hava solunum cihazını iade edeceğiz, iade için süre var mı?

Evet var 30 gün içinde teslim ediniz başınız sağ olsun.

11-) Cpap maskesini kaç günde bir değiştirebilirim?

SGK’dan aldığınız Maske hakkı bir yıldır. Korona hastalığı nedeniyle günü gelen sgk’dan talep edebilir.

Ev Tipi Solunum Cihazı, ev tipi solunum cihazı fiyat, ev tipi solunum cihazı nasıl kullanılır, ev tipi solunum cihazı ne işe yarar, ev tipi solunum cihazı kiralama, ev tipi solunum cihazı sgk, ev tipi solunum cihazı kullanımı, ev tipi solunum cihazı fiyatları, ev tipi oksijen solunum cihazı fiyatları, ev tipi solunum cihazı, ev tipi ventilatör solunum cihazı, ev tipi solunum makinesi, ev tipi solunum cihazları fiyatları

oksijen-konsantratoru
 • oksijen-konsantratoru
 • Solunum cihazlarını Türkiye yaşam şartlarında Medikalblog Store olarak en iyisini, en uygun fiyatta müşterilerimize temin etmekteyiz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonBizi Arayınız...